Parent Body
Moderator - Rev. Dr. Robert A. Sellers, Sr.
First Vice Moderator - Rev. Dr. Lawrence Jackson
Second Vice Moderator - Rev. Dr. Pervis Mann
Corresponding Secretary - Sis. Dorothy McAdory
Recording Secretary - Sis. Pamela Smith
Treasurer - Rev. Darryl Cunningham
Statistician - Sis. Barbara D. Snead
Historian - Sis. Sarah Jones
Parliamentarian - Sis. Ida Tyree-Hyche Hill Esq.


Moderator’s Advisors
Moderator Emeritus - Rev. Charles R. Winston, Jr.
Rev. Dr. Andra Sparks
Rev. Dr. James F. Brooks
Rev. Dr. Reginald Brown
Rev. D. Foy Hutchins
Rev. Daryl L. Warren


Women’s Auxiliary
President – Sis. Ronae Fisher Allen
1st Vice President – Sis. Dorothy Wiggins
2nd Vice President – Sis. Mary Brooks
Recording Secretary – Sis. Mary Perkins
Parliamentarian – Sis. Rosa Lampkin
Mission Chairperson – Sis. Sarah Jones
Mission Co-Chairperson – Sis. Erma Wesley
Mission Co-Chairperson – Sis. Maria Vance
Deacons’ Wives Chairperson – Sis. Pamela Smith
Deacons’ Wives Co-Chairperson – Sis. Shirley Bryant
Ministers’ Wives Chairperson – Sis. Nellie Crenshaw
Ministers’ Wives Co-Chairperson – Sis. Gracie Williams
Ministers’ Wives Co-Chairperson – Sis. Mary Brooks
Matrons Counselor – Sis. Wanda Mitchell
Vice Counselor – Sis. Loretta Davis
Vice Counselor – Sis. Billie Aaron
Ushers Chairperson – Sis. Barbara Jackson
Spiritual Advisor – Rev. Daryl L. Warren


Laymen’s Auxiliary
President – Deacon Solomon Crenshaw, Jr.
1st Vice President – Deacon Harrison Jones
2nd Vice President – Deacon William Hawkins
Recording Secretary – Deacon Melvin Chappell
Financial Secretary – Deacon Timothy Grace
Teacher – Deacon Winston Miles


Congress of Christian Education
President – Rev. Dr. Melvin Bishop
1st Vice President – Rev. Douglas Caddell
2nd Vice President – Rev. Dr. James F. Brooks
Administrative Assistant – Rev. Dr. James A. Gibson
Dean of Records – Sis. Agnes McPherson
Dean – Sis. Patricia Williams
Dean Emeritus – Rev. Dr. Jonathan McPherson
1st Assistant Dean – Rev. Dr. Robert L. McAdory
2nd Assistant Dean – Rv. Dr. James E. Johnson
Dean’s Secretary – Sis. Francilla Russell

Assistant Secretary – Sis. Connie Eiland
Director of Music – Sis. LaVoria H. Brown
Leader of District 1 – Sis. Shirley Means
Leader of District 2 – Sis. Brenda J. Yarbrough
Leader of District 3 – Sis. Vanessa Tolbert
Leader of District 4 – Sis. Cynthia Wesley
Leader of District 5 – Sis. Alma Green


Youth Department
President – Sis. Alberta Perry
1st Vice President – Sis. Rosalind Hawkins
2nd Vice President – Sis. Deborah Johnson
3rd Vice President – Sis. Saundra Kent
Secretary – Sis. Naomi Harrell
Administrative Assistant – Sis. Linda Brown
Director of Music – Sis. Tanisha Jones
Youth Dept. Musician – Bro. Meleeke McCants
Youth Dept. Drummer – Bro. Terry Bratton
Spiritual Advisors - Pastor Louis Gilbert, Pastor Thomas Hunter, Rev. Dedrick Benson, YMA, Rev. Darryl Payne, YMA
Evangelism – Pastor Homes Hayes
Supervisor Emeritus – Sis. Mable Donner


Music and Arts Department
Director – Sis. LaVoria H. Brown

Administrative Assistant – Sis. Pamela Smith

Teacher – Deacon Winston Miles


Registration

Sis. Angela McGlothan

Sis. Barbara Merkerson

Sis. Annie Burgess